Viljandis toimus suur PRÕM konverents

15.–16. augustil toimus Viljandi Pärimusmuusika Aidas suur PRÕM konverents. Kahel päeval toimunud kutse- ja kõrghariduse arendamise programmi suurüritus oli täis olulisi teemasid, kogemuslugusid ning tulevikku vaatavaid arutelusid.

Kõik esinejad said rääkida oma loo. Avasõnadeks tuli lavale Renno Veinthal (HTM) ja Jaak Raie (Harno). Veljo Konnimois Tööandjate Keskliidust rääkis tööandjate ootustest tööturul ning Tiia Randma andis OSKA uuringute valguses ülevaate tööturul toimuvast. Pärastlõunane aeg oli kogemuslugudeks. Eduloo töökohapõhisest õppest rääkis Kristjan Sagaja (Kodumaja AS) ning Sigrid Ester Tani jagas VOCO kogemust. Järgmine teemablokk kuulus praktikale kutse- ja kõrghariduses. Laval oli Getter Koobas TÜ Pärnu Kolledžist ja Annika Armipaik-Nukki Haapsalu kutsehariduskeskusest.

Teine konverentsipäev jätkus kogemuslugudega. Teemaks „kutsemeistrivõistlused kui kutsehariduse kujundaja“. Videopildi vahendusel oli meiega Erle Tüür Luua Metsanduskoolist, kes jagas häid kogemusi koolisiseste võistluste korraldamisest. Seejärel sai sõna Kristi Tiido, kes jagas enda ja Tallinna Teeninduskooli teekonda koolist maailmameistrivõistlusteni. Konverentsi kogemuslugude bloki lõpetas Mairold Mänd, kes on kasvanud võistlejast kutseõpetajaks – väärtuslike kogemuste ja oskuste edasikandja!

Konverentsi lõpus tutvustas Karin Ruul (HTM) PRÕM+ programmi uut perioodi ning Indrek Seppo (TÜ) andis meeleoluka ülevaate tuleviku tehistaibust.

Üritus oli suunatud PRÕM programmi headele partneritele, luues viljakat pinnast uuteks ideedeks ja koostööks.