Vastuvõtu administraator Kelly teekond EuroSkills’ile

Vastuvõtu administraatori võistlusalal esindab Eestit Kelly Pindek Tartu Rakenduslikust Kolledžist. Ekspert on Kristi Tarik.

Mis eriala õpid/õppisid? Mis selle eriala juures kõige rohkem meeldib?

Õppisin vastuvõtu administraatoriks Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kooli valimine ei olnud minu jaoks raske. Teadsin juba umbes viiendas klassis, et Tartu Kutsehariduskeskus (vana nimega) on just see õige koht. See oli tõepoolest ainukene kool, kuhu ma ka kandideerisin. 

Erialavalik tuli ootamatult. Lihtsalt ühel päeval kooli veebilehel ‘scrollides’ märkasin, et oh äge, lähen proovin. Kuid muidugi pakkusid mulle ka huvi teised erialad, näiteks ehitusviimistleja, kelner. 

Selle eriala juures meeldib mulle kõige rohkem see, et iga päev, iga situatsioon on erinev. Üsna tihti tuleb välja tulla oma mugavustsoonist ning olla loov. Kuid olenemata olukorrast on külaline alati minu kuningas.

Kuidas jõudsid EuroSkillsini?

EuroSkillsiga tegin tutvust peale Noore Meistri võistlust. Ütlen ausalt, mul polnud varem õrna aimugi, et miskit sellist kuskil toimub. Arvasin, et meistrivõistlused on vaid sportlastele. 

Kui ületasin ettenähtud piiri Noorel Meistril ning mulle pakuti võimalust võistlusel osaleda, tuli see JAH sõna väga kiiresti. Väga palju minu vastuses mõjutas ka mind minu ema. Tema jaoks oli see tõeliselt auväärt saavutus. Kuidas ma siis peaksin ära ütlema?

Mulle meeldib võistluse juures enim see, et ma olen kohanud nii palju ägedaid ja talendikaid noori, kes on samamoodi väga palju pingutanud ja andnud endast parima. 

Mulle meeldib ka võistluse mõte – kõigil on võimalus ennast proovile panna ja oskusi näidata. 

Kuidas lähevad ettevalmistused?

Ettevalmistused sujuvad kenasti, tunnen ennast pärast iga harjutuspäeva aina enesekindlamalt. 

Harjutamisest on saanud minu igapäevane rutiin, koristades kodu või igal vabal hetkel, harjutan ma mõttes või kõva häälega check-in’e ja check-out’e. See omaette pusimine on mind väga palju aidanud. Tihtipeale taipan, et igal probleemil on nii palju lahendusi, kuigi algul ei suutnud justkui miskit välja mõelda.

Minu järgmiseks sammuks on õppida etteantud programmi tundma ning samuti harjutada check-in’e ja check-out’e nii palju kui mõistus võtab. Samuti õpin ja tutvun hotelli piirkonnaga. Materjali on palju, tuleb leida kuldne kesktee ja olla loov. 

Mida ootad suurvõistluselt?

Ootan võistlust nii väga, õnneks on see juba käega katsutav. Tahaksin olla juba lõputseremoonial ning teistega tantsu lüüa. Kuid muidugi tekib ka pingeid ja ootusärevust ning pisikene hirm on sees, et mis mind nüüd ees ootab. 

Võistlus on minu jaoks väga oluline. Tunnen, et olen saavutanud väga palju, arvestades oma vanust. Ma tean, et see aitab väga palju kaasa minu karjäärile ja tulevikule. 

Mis on edasised plaanid?

Pärast võistlust plaanin jätkata administraatorina, kuid tulevikus tahaksin luua oma väikesed puhkemajad meie imeilusatesse metsadesse. Samuti pakub mulle pööraselt huvi ilumaailm. Olen valmis valinud ka mõned koolitused, kus kindlasti tahaksin osaleda. 

Kuid kui võtta tulevikku pikas perspektiivis, siis vaatan kuhu elu mind juhatab. Kindlasti tahan proovida erinevaid erialasid, töötada superägedates paikades ning lõpetuseks plaanin ma saada oma enda bossiks.