WorldSkills

WorldSkills on ülemaailmne kutsemeistrivõistlus, kus võtavad erinevatel erialadel mõõtu parimatest parimad noored meistrid.

WorldSkillsi kui organisatsiooni laiem eesmärk suurvõistluste korraldamise kõrval on kutseõppe väärtustamine ja selle kvaliteedi tõstmine üle maailma. Eesti on WorldSkillsi liige 2007. aastast, kokku on organisatsiooniga ühinenud 80 riiki üle maailma. Eestit tegevusi koordineerib ja Eestit esindab Haridus- ja Noorteamet.

Ülemaailmsed kutsevõistlused toimuvad mitu päeva rangete rahvusvaheliste nõuete kohaselt. Igal alal hinnatakse nii tehnilist sooritust kui ka meeskonnatööd, omavahelist suhtlemist ja oskust töötada projektiga. Lõpptulemusi hinnatakse kuld-, hõbe- ja pronksmedalitega.

WorldSkillsi võistlusi korraldatakse iga kahe aasta tagant. Lisainfot leiad WorldSkills Internationali ametlikult kodulehelt.

WorldSkills 2022 võistlused pidid toimuma 12.–17. oktoober Shanghais, kuid arvestades Covid-19 kriitilist olukorda riigis, on WS Hiinas tühistatud. Selle asemel toimub erandkorras “WorldSkills special edition “, mis tähendab võistlusalade toimumist erinevates liikmesriikides, kes selleks soovi avaldasid ja võimekust omavad.

Järmine WorldSkills toimub 10.–15. september Lyonis, Prantsusmaal.

Võistlusaastad