Graafiline disainer Carol valmistub EuroSkillsiks

Carolil Soovik on graafiline disainer Tartu Kunstikoolist. Carol osales eelmine aasta ka maailmameistrivõistlustel WorldSkills special edition. Sel aastal saab ta end proovile panna Euroopa parimatega. Caroli juhendaja ja EuroSkills ekspert on Janika Nõmmela.

Kuidas valisid oma eriala/kooli?

Pean tunnistama, et kooli ja eriala valik oli minu jaoks üpriski juhuslik. Olin sellel ajal päris noor ning ei teadnud veel, kuidas ja millega edasi minna, ning mis valikut teha. Kuid siiski otsustasin kandideerida kujundusgraafiku erialale Tartu Kunstikooli, kus mind ka vastu võeti. Hiljem selgus, et see mida olin asunud õppima, meeldis mulle väga. Lõpetasin kooli ja läksin pärast veel isegi jätkuõppesse.

Mis sulle su eriala juures kõige rohkem meeldib?

Mulle väga meeldib minu eriala mitmekesisus, sest graafilisel disainil on palju väljundeid. Iga töö on ise näoga ning alati on võimalus midagi juurde õppida ja oma oskustepagasit veelgi täiendada.

Kuidas on läinud ettevalmistused EuroSkillsiks?

EuroSkillsiks valmistumine on olnud väga minu igapäevatöö põhine. Kui võrdlen praegust eelmise aasta WorldSkillsi ettevalmistusega, siis enam ei ole nii palju koolis olemist ja treenimist.

Kuid sellegipoolest olen teinud kaasa mõned välisvõistlused ja seeläbi end uueks katsumuseks ette valmistanud. Osalesin Soomes Taitaja võistlusel ning ka Austraalia korraldatud Global Skills Challenge’il. Taitajat ei saanud ma lõpuni kaasa teha, sest haigestusin aga Austraalia võistluse tegin läbi ning see andis päris hästi aimu sellest, mis mind Poolas ees ootab.

Enne äralendu on veel plaanis kuuetunnised harjutuspäevad teha, et vaadata üle mõned teemad, millele ei ole nii palju rõhku pannud. Aga üldiselt tunnen end pigem kindlalt, sest tööd on väga palju tehtud ning seeläbi kiirust, täpsust ning vastupidavust treenitud.

Mida ootad EuroSkillsilt?

Ma olen väga põnevil ning ootan seda suurvõistluse melu. WorldSkills special edition oli hoopis teistsugune ning nüüd on mul võimalus nö “päriselt” seda kõike kogeda. WorldSkillsi taustal olen ma teadlik oma nõrkadest kohtadest ning oskan nüüd neile paremini tähelepanu juhtida ja nendega tegeleda. Seega võiksin öelda, et ma pole enam nii kartlik. 

Edaspidised plaanid?

Pärast EursoSkillsi jätkan kindlasti oma erialal. Mul on mõned väljavaated töövõimalustele, kuid hetkel neid ei jaga 🙂