Noor Meister

Noore Meistri nime all on toimuvad kutsemeistrivõistlused alates 2009. aastast. Formaate on mitmeid ja kutsevõistlused toimuvad aastaringselt üle Eesti.

Telesaade “Noor meister”

Telesaade “Noor meister” on vaatajaid rõõmustanud juba kolm hooaega. ETV2-st ja ETV-st alguse saanud võistlussaade toob vaatajate ette parimad noored õppurid kutsekoolidest üle Eesti!

Neljanda hooajaga kolisime esmakordselt Kanal 2 eetrisse! Esimene saade jõudis vaatajani 12. jaanuaril. Saadet juhtis Andrei Zevakin ning igale võistlusele andis särtsu kuulus saatekülaline!

Televaataja ette jõudis seitse eriilmelist saadet, kus Eesti parimad kutseõppurid panid ennast proovile kuuel kutseala: autoplekksepp, graafiline disainer, elektrik, iluteenindaja, keevitaja, hooldustöötaja. 

12. jaanuar – avasaade
19. jaanuar – autoplekksepp Tartu Rakenduslikus Kolledžis
2. veebruar – graafiline disainer Kuressaare Ametikoolis
9. veebruar – elektrik Viljandi Kutseõppekeskuses
16. veebruar – iluteenindaja Tartu Rakenduslikuks Kolledžis
23. veebruar – keevitaja Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolis
2. märts – hooldustöötaja Valgamaa Kutseõppekeskuses

Saateid saab järele vaadata Kanal 2 veebi TV-s.

Lisainfot võistlusülesannete kohta leiad võistluskalendri „toimunud võistlused“ alt https://www.worldskillsestonia.ee/voistluskalender/.

„Noore meistri“ esmaseks sihtgrupiks on üldhariduskoolide õpilased, kuid loomulikult ka lapsevanemad, kes oma laste kooliteed kujundavad ja mõjutavad. Saate eesmärgiks on kutsehariduse, erialade ja õppetingimuste tutvustamine noorte seas. Soovime, et rohkem noori jätkaks õpiteed kutsehariduses ning leiaks endale meelepärase kutseala.

Saate tellis Haridus- ja Noorteamet ning tootjaks on produktsioonifirma RUUT. Täname kõiki osalenud kutsekoole ja häid sponsoreid.

Noore Meistri eelmise hooaja saateid saad järele vaadata Jupiteris, ETV kodulehel või Youtubes!

Jälgi ka „Noore meistri“ ametlikke sotsiaalmeediakanaleid
Facebook www.facebook.com/noormeister
Instagram www.instagram.com/noormeister


Üksikvõistlused “Noor meister”

Neljandat hooaega ootava telesaate kõrval toimuvad ka aastaringsed üksikvõistlused kutsekoolides üle Eesti.


Oskuste festival “Noor meister”

2009. aastast leidsid võistlused aset infomessil Teeviit. Alates 2013. aastast toimus Noor Meister eraldiseisva festivalina, kus lisaks kutsemeistrivõistlustele tutvustati õppimisvõimalusi kutsekoolides. Oma oskusi sai proovile panna põnevates töötubades, mida viisid läbi nii kutsekoolid kui ka ettevõtted. 2018. aastast alates toimus suurüritus oskuste festivali nime all. Festivalil toimusid kutsemeistrivõistlused ligikaudu 20 erialal. Sündmus tõi igal aastal kohale ligi 6000 noort üle Eesti!

Kokkuvõtet viimasest festivalist saad vaadata SIIT.

Mis täpsemalt toimumas on, vaata võistluskalendrist