Viljandi kutseõppekeskuses selgub parim elektrik

6.–7. detsembril toimub Viljandi kutseõppekeskuses elektrikute kutsemeistrivõistlus. Osaleb viisteist võistlejat seitsmest kutsekoolist üle Eesti. Võistlust filmitakse ja sellest valmib põnev osa telesaatesse Noor Meister.

Parima noore elektriku tiitlile võistlevad õpilased Viljandi Kutseõppekeskusest, Tallinna Ehituskoolist, Tallinna Kopli Ametikoolist, Tartu Rakenduslikust Kolledžist, Tallinna Polütehnikumist, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusest. Tegu in individuaalse võistlusega, kus igast koolist on oodatud osalema kuni kolm õpilast.

Eelvooru võistlustöö sisuks on teoreetiliste teadmiste kontrolltest ja valgustuse paigaldustöö ehitise elektripaigaldises. Finaaltöö sisuks on valgustuse paigaldustöö ehitise elektripaigaldises. Superfinaali võistlustöö on elektriajami jõu- ja juhtimisahela paigaldustöö ehitise elektripaigaldises. Täpne ülesanne tehakse võistlejatele teatavaks vahetult enne ülesande algust kohapeal.

Saatejuhiks on Andrei Zevakin ning elektrike üllatab ka Viljandist päris laulja Stefan. Võitjad selguvad teleekraanil ning kõigil vaatajatel on võimalus noortele meistritele kaasa elada juba uue aasta algusest Kanal 2-s.

Elektrikukutsemeistrivõistluse  läbiviimiseks  on  moodustatud  korraldustoimkond,  kuhu kuuluvad Haridus-ja Noorteamet, Viljandi Kutseõppekeskuse ja Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu esindajad.

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse-ja kõrghariduse arendamine“ (PRÕM) ning riigieelarvelistest vahenditest.