“Harjutada tuleb kõike, sest harjutamine teeb meistriks” – kokk Renate Paevere valmistub EuroSkillsiks

Saame tuttavaks kokk Renatega, kes võistleb juba septembri alguses EuroSkillsil Poolas.
Renate tuleb Tallinna Teeninduskoolist ja teda juhendab Kristi Tiido.

Kuidas valisid oma eriala/kooli?

Kui olin 12aastane, anti mulle võimalus olla restoranis Ruhe teenindaja abiline. Olin seal mitu suve kuni tekkis võimalus olla Neeme Pood&Kohvikus kondiiter-pagar, kus sain õppida ametit kogenuma kondiitri käe all. Peale gümnaasiumi otsustasin võtta vaheaasta ja asusin tööle NOA restorani teenindajana. Olin seal pea aasta, peale mida liikusin Siigur grupis edasi restorani Tuljak. Eelmise aasta aprillis tuli mõte, et kuna restoranimaailm on mind ümbritsenud ja mulle huvi pakkunud juba 12aastaselt saati, siis võiks proovida kätt tõsisemalt ka köögipoolel. Enne kooli asumist võtsin ma ühendust endise Ruhe peakoka Jaanus Kohoga, keda teadsin Ruhes töötamisest, ning kes võttis mind hea meelega kokana tööle enda loodud KoHo restorani. Septembris alustasin õpinguid Tallinna Teeninduskoolis ning novembris kui õpingud olid kestnud 2 kuud tuli mu juurde juhendaja Eero, kes pakkus mulle osalemist Teko võistlusel “Kuldne Kulp”. Olin enne võistlust endas veidi ebakindel, kuid ka endale üllatusena saavutasin ma võistlustel 2. koha, peale mida tuli kohe ka ettepanek osaleda Noor Meister 2023 kutsemeistrivõistlusel. Töö ja kooli kõrvalt Noore Meistri võistlusteks valmistumine oli küll keeruline ja nõudis tõsist pühendumist, kuid ma andsin endast parima. Pingutus tasus end ära ja täna ma võin öelda, et olen Noor Meister 2023 koka eriala meister ning asun Eestit esindama EuroSkills 2023 võistlustel Gdanskis.

Mis sulle selle eriala juures meeldib?

Mulle meeldib see, et iga päev õpib midagi uut ja perfektsust on väga raske saavutada. See motiveerib üha rohkem pingutama ning ennast proovile panema. Pidevalt saab avastada uusi maitseid ja uusi tehnikaid kuidas kokata.

Kuidas lähevad EuroSkillsiks ettevalmitused?

Ettevalmistused lähevad hästi, oleme peaaegu harjutamistega lõpusirgel ning varsti juba pakime asjad ja saadame Poola poole teele. Olen tänulik sponsoritele, et oleme saanud kasutada vahendeid ja teha asju, mis ilma nende abita oleks võimatu. 

Millised on edaspidised treeningplaanid?

Harjutada tuleb kõike, sest harjutamine teeb meistriks. Ja mida rohkem saan asju läbi teha, seda paremaks, sujuvamaks ja kindlamaks lähen ka mina.

Mida ootad EuroSkillsilt?

Ma ootan EuroSkillsilt kindlasti uusi ja huvitavaid väljakutseid. Loodan ka saada uusi tutvusi ja kasulikku tulevaseks karjääriks. Ma ei saa öelda, et ma üldse ei karda, kuid hetkel on mul kindel siht, kuhu on vaja jõuda ja mida ma selleks pean tegema, mistõttu suurt ärevust ei ole.

Mis on su edaspidised plaanid seoses töötamisega, erialaga?

Kindlasti plaanin jätkata ja edasi areneda. Unistused ja plaanid on suured ning võimalik, et ühel päeval teen ka oma enda restorani, kuid senikaua ma ühtegi võimalust käest ei lase ning vaatame mis aeg toob.

Aitäh juhendaja Kristi Tiido, Tallinna Teeninduskool ja head sponsorid Kaupmees, Gemoss, KoHo, Segers, Tallinn Cutlery, Thermomix.