Sõiduautotehnik Enrico Müganen läheb EuroSkillile oskusi näitama

Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills Gdansk 2023 esindab Eestit sõiduautotehnik Enrico Müganen Rakvere Ametikoolist. EuroSkills ekspert on Margus Kivi Kuressaare Ametikoolist.

“Oma eriala valisin lapsepõlve varasemast kokkupuutest tehnikaga. Kooli valisin, kuna tuttavad olid seal varem õppinud. Ka sõbrad plaanisid samasse kooli õppima minna.

Mulle meeldib, et saan eriala endale nii huvitavaks teha kui ise soovi või tahtmist on. Taevas on piiriks, ehk pidevalt on uusi arenguid ning tehnoloogiad, mis kasutusele võetakse.

Ettevalmistused lähevad hästi. Veel viimastel päevadel harjutan veermiku ja kere elektroonika ülesandeks, kuna need sisaldavad endas päris erinevaid väiksemaid ülesandeid, mida võib võistlusel ette tulla. Treenida üritan kõike, mida annab, et oleks võimalikult hea põhi all. Kindlasti harjutan ka õigeid töövõtteid ja ohutustehnikaid, kuna kõige olulisem on, et inimesed ise terveks jääksid.

Arvan, et EuroSkills on väga hea võimalus, kus saab oma oskuseid lihvida ja näidata, ning võtta sealt endaga kaasa meeldejääv kogemus terveks eluks. Võistlust ootan juba põnevusega ning väikene närv on ka hakanud tekkima.

Plaanin samal erialal töötama jääda, küll aga veidike erinevas rollis. Tahaks läbi teha ka õpetaja ametikoha ning kui võimalus avaneb, õppida veel juurde.”

Aitäh ekspert Margus Kivi Kuressaare Ametikoolist ja Allan Tibar Rakvere Ametikoolist toetuse ja juhendamise eest!