EuroSkills 2023: Ettevõtlusoskuste võistlusalal panevad ennast proovile kaks kokka Kuressaarest

Ettevõtlusoskuste põneval ja looval võistlusalal esindab Eestit kaks koka eriala õpilast Meelis ja Sass Kuressaare ametikoolist. Tegu on meeskondliku võistlusega. EuroSkills ekspert on Jane Mägi. Loe lähemalt, mida poisid oma tegemistest arvavad!

Sass: “Lõpetasin sellel aastal Kuressaare Ametikooli koka eriala. Valisin selle eriala, sest juba väiksest peale sai mulle selgeks, et toidu tegemine on minu üks oskustest. Selle eriala juures meeldib mulle see, et sa saad kasutada oma loomust millegi sellise peal, mida inimesed iga päev tarbivad.
Ettevõtlusoskuste erialale jõudsin tänu sellele, et Kuressaare Ametikoolis on õppekavas ettevõtlusprogramm, kus tuleb luua õpilasfirma. Ja kuna seal saime super hästi hakkama ja jäime oma oskustega silma, siis kutsuti meid Noore Meistri võistlusele.

Ettevõtlusoskustega seoses meeldib mulle see, et puutun kokku erinevate teemadega.
Meie ettevalmistused lähevad suurepäraselt, oleme juba palju uusi erialaseid teadmisi saanud. Edaspidised treeningplaanid on rangelt paigas, et saaksime võistlustel tugevat konkurentsi pakkuda.
EuroSkillsilt ootan uhket kogemust ja palju uusi kontakte, sealhulgas uusi sõpru. Kindlasti ootan põnevusega seda võistlust, sest saame enda teadmisi ja oskusi rakendada. Kindlasti annab see võistlus võimaluse selle valdkonna inimestega tuttavaks saada ja kes teab, võibolla tulevikus ka nendega koostööd teha.

Kindlasti soovin ettevõtlusega edasi tegeleda ja kes teab äkki olen tulevikus uhke firma omanik.”

Meelis: “Olen Meelis ja ma olen lõpetanud Kuressaare ametikooli koka eriala. Valisin selle eriala, sest ma armastan söögi tegemist ja see on üks mu kirgedest. EuroSkillsi ettevõtlusoskuste võistlusalani jõudsin ma tänu õpilasfirma edukusele. Mulle meeldib selle ala juures see, et ma saan ennast pidevalt proovile panna ning see on ala, mis võib mind veel kaugele viia.

Olen jõudnud piisavalt harjutada. Tunneme ennast kindlalt ning oleme asjad kenasti läbi töötanud. Meie edasine treeningplaan on tihe, harjutame väga palju. Tuleb veel harjutada finantsplaane aga esitluse suhtes olen ma endas väga kindel. Ettevalmistuse puhul on kindlasti oluline, et oleksin 100% keskendunud sellele teemale.

Ootan EuroSkillsilt head võistluskogemust. See on minu jaoks väga oluline. Olen elevil ja ei karda mitte midagi. Euroskillsil osalemine annab mulle kindlasti uued kontaktid järgnevaks eluks.

Minu plaan edasiseks eluks on teha oma tööd hoole ja armastusega ja siis minna välismaale elama. Plaan on teha seda, mis hästi maksab!”