Kuressaare Ametikool avab sügisest turismiteeninduse eriala, kus saadakse mitmekülgsed oskused karjääriks hotelli- ja restoranimaailmas.

„Saadavad oskused on tõesti laiapõhjalised ja avavad väga mitmekülgseid võimalusi. Saadakse ettevõtlusoskused, et rajada oma külalismajutus või jätkata pere turismitalu pidamist,“ rääkis ametikooli turismiteeninduse juhtõpetaja Ülle Tamsalu.

“Õpingutesse on lõimitud ka rohepöörde ja keskkonna teemad. Lisaks on õppekavas ka teisi põnevaid mooduleid, näiteks külalismajandusest, ohutusest ja küberturvalisusest“ rääkis Tamsalu.

Õpitakse tundma Eesti turismipiirkondi ja kultuurilugu. „Tahame, et lõpetaja väärtustaks eestlaseks olemist ja oskaks meie omapära ka külalistele jagada,“ rääkis Tamsalu. „Läbivalt on õppetöösse lõimitud inglise keele õppimine, seega saab lõpetaja enne koju tagasi tulekut ka laia maailma avastama minna.“

Uue õppekava koostamisel andis suure panuse Eesti Hotellide ja Restoranide Liit. „Tahan kiita EHRL, kes on väga palju tööd teinud selleks, et hotellid ja restoranid oleksid valmis õppijatele kvaliteetset praktikakohta pakkuma ja neid lõpetamise järel sujuvalt oma meeskondadesse sulandama,“ märkis Tamsalu.

Õppetöö turismiteeninduse erialal on kutsekeskharidusõppes. Lisaks erialaoskustele saadakse ka keskharidus. Õpingud kestavad kolm aastat.

Pärast ametikooli lõpetamist on võimalus omandada kõrgharidus külalismajanduse valdkonnas, näiteks hotelli- ja  restoraniettevõtluse erialal Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor.