Viljandis laotakse Tikupoiss müüri – Jürikellu 2023

19.–20. aprill võistlevad Viljandi Kutseõppekeskuses Noor Meister raames parimad noored müürsepad – toimub Jürikellu 2023

Osalevad Haapsalu Kutsehariduskeskus, Tartu Rakenduslik Kolledž, Tallinna Ehituskool, Viljandi Kutseõppekeskus, Võrumaa Kutsehariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus ja Rakvere Ametikool. Koolidest on kaheliikmelised võistkonnad. Müürsepa kutsemeistrivõistluse läbiviimiseks on moodustatud korraldustoimkond, kuhu kuuluvad Haridus- ja Noorteameti ja Viljandi Kutseõppekeskuse esindajad.

Samal võistlusel treenib ka Marvis Morel Tallinna Ehituskoolist, kes septembris esindab Eestit Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills Gdansk 2023.

Võistlustöö sisuks on vastavalt etteantud joonisele ja märgitud telgedele ehitada soklile välisseina fragment (nurk), kus:

• müüritise pikemal osal on ”Tikupoisi” kuju;

• vuugi kuju annavad kohtunikud vahetult enne võistluse algust;

• kõik vajalikud müürikivide lõikamised tehakse võistlejate poolt võistlusaja sees;

• kivide lõikamiseks võib kasutada märglõike kivisaagi, giljotiini või kivimeislit.

Võistluse eesmärk on selgitada välja parim noor müürsepp, anda kutsekoolide õpilastele oma oskusi võrrelda, tutvustada müürsepa eriala ja tuua kutseharidus rohkem pilti.

Suur tänu Viljandi Kutseõppekeskus ja head toetajad Saint-Gobain Weber Eesti, Wienerberger Eesti, Bauroc.

Rohkem infot võistlusülesannete ja päevakava kohta leiab https://www.worldskillsestonia.ee/voistluskalender/muursepp-jurikellu/