Täna stardib telesaate „Noor meister“ viies hooaeg 

8. mail jõuab Kanal 2 ekraanile Haridus- ja Noorteameti eestvedamisel valminud saate „Noor meister“ viies hooaeg. Kõigil huvilistel on taas võimalus kaasa elada parimatele kutseõppuritele. Saadet juhib Andrei Zevakin.  

Seitsmeosalises telesaates võistlevad omavahel floristid, CNC metallilõikepingi operaatorid, automaalrid, juuksurid, plaatijad, mööblitislerid ja forvarderioperaatorid. Igas saates võistlevad ühe eriala esindajad ning võistlused toimuvad erinevates Eesti kutsekoolides. Saadetele lisavad särtsu ka kutsealast huvitatud kuulsad külalised, teiste seas näiteks Koit Toome, Merlin Miido ja Inga Lunge. 

Haridus- ja Noorteameti kutse- ja kõrghariduse arendamise programmijuht Lii Topaasia sõnul on saade „Noor meister“ hea võimalus anda õppuritele võimalus oma kutseoskuste näitamiseks, inspireerides sel moel ka neid õpilasi, kel seisab eriala valik veel ees. Samuti annab saade võimaluse tutvustada meie kaasaegseid kutseõppeasutusi. „Saate eesmärk on kutseõppe võimaluste ja õppetingimuste tutvustamine noorte seas. Soovime, et rohkem noori leiaks oma tee kutsehariduses.“ 

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse projektijuhi Sergei Jegorovtsevi sõnul läksid Noor Meistri kutsemeistrivõistlused Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses suurepäraselt. „Tänu meeldivale ja heale koostööle Haridus- ja Noorteametiga saime planeerida ja ellu viia ürituse, mis on nii noorte kui ka Eesti kutsekoolide jaoks väga tähtis. Loomulikult oli see kõikide jaoks suur väljakutse, kuna võistlus toimus teleformaadis, mis eeldas rohkem ettevalmistustööd ning suuremat pinget võistluspäeval. On aga väga vahva, et tänu saatele on võimalik huvilistele näidata, mida kujutab endast näiteks juuksuri eriala ja millised on ootused tulevastele meistritele. Samuti aitab saade tutvustada Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse võimalusi.“ 

„Noor meister“ on Kanal 2 eetris kolmapäeviti kell 20.30. Saate tellis Haridus- ja Noorteamet ning tootis produktsioonifirma RUUT. Saatesarja tootmist rahastab Euroopa Sotsiaalfond.  

Haridus- ja Noorteamet loodi 2020. aastal, et viia ellu Eesti haridus- ja noortepoliitikat, enam kui 85% ameti eelarvest tuleb välisrahastusest.  

Jälgi ka „Noore meistri“ sotsiaalmeediakanaleid 
Facebook www.facebook.com/noormeister 
Instagram www.instagram.com/noormeister