Noored panevad proovile ettevõtlusoskused

Täna algab kutsemeistrivõistluste Noor Meister kevadhooaeg. Planeeritud on üle 20 võistluse 13 kutsekoolis üle Eesti!

Alustame!

💡 9.-10. veebruar toimub ettevõtlusoskuste kutsemeistrivõistlus. Võistlus toimub Tartu Rakenduslik Kolledžis koostöös Edu ja Tegu programmiga.

💡Võistlustöö sisuks on loovülesanne, mis jagatakse võistlejatele võrdsetel alustel võistluse alguses kirjaliku juhendina. Võistlusülesanne sisaldab ettevõtlus-ja üldoskustega seotud tegevusi, mida lahendatakse kaheliikmelistes võistkondades ja kohapeal jagatud materjale kasutades. Võistlusülesanne on jagatud etappideks, mille tulemused liidetakse.

💡 Võistlusülesande lahendamiseks vajalikud erialased teadmised ja oskused: ettevõtluse ja majanduse alused, äriideed ja ärimudelid, probleemianalüüs, väärtusloome ja väärtuspakkumine, turg ja turundus, eelarvestamine ja majandusarvestus, jätkusuutlikkus ja vastutustundlik ettevõtlus. Võistlusülesandes hinnatakse järgmisi üldoskusi: inglise ärikeel, ärietikett, suhtlemis- ja meeskonnatööoskus, kriitiline mõtlemine, konfliktilahendamine, esitlusoskus ja ettevõtlikkus.

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu“ vahenditest.

Suur tänu toetajatele ja partneritele: Tartu Rakenduslik Kolledž, Edu ja Tegu programm, Viljandi Kutseõppekeskus, Räpina paberivabrik, SEB Eesti, Idee Turg, Ag47, Tagurpidi Maja, Lõunakeskus, Kirjastus WW Print, Ettevõtlike mõtete märkmik.

Seda, mida kevadhooaeg veel toob, saad vaadata võistluskalendrist https://www.worldskillsestonia.ee/voistluskalender/