Ida-Virumaa Kutseharidusekeskuses võistlevad juuksurid ja pagarid

Kutsemeistrivõistluse Noor Meister avamine toimub 23. märtsil kell 10.00 Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekohas, aadressil Kutse 13. Võistluse orienteeruv autasustamise aeg on samal päeval kell 17.00 Jõhvi õppekoha aulas.

Koolidest tulevad võistlema Kuressaare Ametikool (juuksur), Tartu Rakenduslik Kolledž (juuksur), Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (juuksur/pagar), Pärnumaa Kutsehariduskeskus (pagar), Rakvere Ametikool (pagar) ja Viljandi Kutseõppekeskus (pagar).

Juuksuri ja pagari kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes vastavalt erialadele juuksuri- ja pagar/ pagar-kondiitri/ koka õppekava(de)l. Võistelda saavad noored, kes on kantud 2022/23 õppeaastal kutseõppeasutuse õpilaste nimekirja või on lõpetanud tasemeõppe 2021/22 õppeaastal.

Mõlema võistluse peamine eesmärk on võimaldada kutseõppeasutuste vastava eriala õpilastel näidata oma kutseoskusi – mõlema toimumise ajal selgitakse välja Eesti parimad õpilased juuksuri- ja pagari erialal. Võistluse eesmärgiks on ka propageerida erialasid ning tõsta kutsehariduse mainet. Noor meistri kohta saad rohkem infot https://www.worldskillsestonia.ee/noor-meister/ .

Selle aasta juuksuri võistlusülesanneteks on juukselõikus ja föönisoeng naismodellile, juukselõikus ja föönisoeng meesmodellile ja kunstipärane kinnine soeng juuksuri harjutuspeal.

Pagari võistlusülesanneteks on muretaignast kinnise magusa täidisega piruka ”Pie” valmistamine ja lihavõtte pagaritoodete kaunistamine.

Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“ (PRÕM) vahenditest.

Võistluse toetajad on Haridus- ja Noorteamet, Jõhvi vald, Balt-Hellin, Vilmix, Puratos, Kaupmees, iCake, SUSHI, Leipurin, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Juuksurite Ühendus, timma, Macta Beauty Ilukaubamaja, ADDMINO-18, Eduka Juuksuri Akadeemia, Joico, Pro Beaute, Salonshop.