Haapsalu Kutsehariduskeskuses toimub Oskuste ÖÖ

26. oktoobril toimub traditsiooniline Oskuste ÖÖ, mille raames toimuvad üle Eesti kutsehariduskeskustes erinevad töötoad ja tegevused nii päris pisikestele kui ka täiskasvanutele. Haapsalu Kutsehariduskeskus ootab ürituse raames kõiki kümnesse töötuppa ning ringkäigule.

Päeval täidavad Haapsalu kutsehariduskeskuse majad Haapsalu lasteaialapsed, kes saavad proovida nii maalritöid kui miniburgerite tegemist. Õhtul on kutsehariduskeskusesse oodatud aga kõik huvilised, kes saavad osaleda 10 erinevas töötoas. “See on hea võimalus meie majadega ja võimalustega tutvumiseks ning näha, mida kõike on siin võimalik õppida, olgu siis taseme- või täiendõppes”, lausus kutsehariduskeskuse direktor Riinu Raasuke.

Terve õhtu on kõik koolihooned huvilistele avatud, võimalik on tutvuda õppehoonetega ja kutsehariduskeskuse tegevusega. Üritusel osalemine on kõigile tasuta, küll aga on tarvis töötubadesse ette registreerida. 

“Meie selleaastane programm on tõeliselt kirju ja põnev,” sõnas Raasuke. “Ühel õhtupoolikul on võimalik flambeerida veiseliha, õppida tapeetimist, luua arvutimänge kui panna virtuaalreaalsusprillidega kokku köögimööblit,” lisas Raasuke 

Tegevused ja töötoad:

  • 12 akvarelli tehnikat algusega kell 17.30. Kunstiõpetaja Liisi Karydi aitab endas taasavastada kunstiande, sest see on olemas absoluutselt igal inimesel.  
  • Puiduliikide määramine algusega kell 17.00 ja 18.00. Kutseõpetaja Epp Klimenko teeb sissejuhatuse puutöö maailma ning aitab leida õigeks tööks õige puitmaterjali. 
  • Leegitatud steik – flambeeritud veiseliha kahte erinevat moodi ja degustatsioon. Töötuba algab kell 18.00. Koka eriala õpilased ajavad pannid tõeliselt kuumaks ning õpetavad uusi võtteid veiseliha valmistamiseks. 
  • Riidest salvrätikute voltimine. Töötuba algab kell 17.00. Tule õpi aasta kutseõpetaja Kersti Õime käe all, kuidas pidulaud veelgi erilisemaks ja kaunimaks muuta! 
  • Tapeetimise nõuande nurk algab kell 17.00. Kutseõpetaja Tiit Lints ootab kõiki, kellel on küsimusi seoses tapeetimisega ajavahemikus kell 17.00 kuni 20.00. Tule ja saa parimat nõu oma ala asjatundjatelt ning tule tutvu, mida põnevat õpitakse HKHK ehitusmajas!
  • VR-prillidega köögimööbli kokkupanemine. Tule ja katseta virtuaalset maailma läbi VR prillide ja proovi panna kokku köögimööbel! VR-prillid ootavad huvilisi kutseõpetaja Aare Mehiste käe all peamaja fuajees kell 17.00 kuni 20.00.
  • Sissejuhatus robootikasse. Tule avasta IT erialaseid teadmisi meie tublide IT õpilaste Kristo Tammelehe ja Kristofer Andrese käe all. Töötuba alustab kell 18.00 HKHK kohvikus.
  • Arvutimängu loomine Godot mootoriga. Põnev töötuba, kus saad ise luua arvutimängu! Töötuba stardib kell 18.00 peamaja klassiruumis PH-310. Töötuba viivad läbi IT-eriala õpilased ja oma ala spetsialistid Karl Jugapuu ning Kert Kalamets.
  • Ülevaade Chat GPT-st. Just see põnev teema, mis täna kõiki huvitab! Tule avasta, kuidas teha koostööd Chat GPT-ga ja kuidas AI enda heaks tööle panna! Juhendab IT-eriala õpilane Erik Teppan. Töötuba stardib kell 18.00 Hakolas.

Oskuste ÖÖ kuulub Euroopa kutseoskuste nädala kavasse. Üle Euroopa korraldatakse kutseoskuste nädalal sadu üritusi. Teemanädala eesmärk on tähtsustada kutseharidust ja oskusi ning anda inimestele võimalus avastada oma anne.

Lisainfo sündmuse kohta: https://hkhk.edu.ee//oskuste-oo