𝐊𝐮𝐭𝐬𝐞𝐡𝐚𝐫𝐢𝐝𝐮𝐬𝐞 𝐯𝐨̃𝐢𝐬𝐭𝐥𝐮𝐬𝐬𝐚𝐚𝐝𝐞 „𝐍𝐨𝐨𝐫 𝐦𝐞𝐢𝐬𝐭𝐞𝐫“ 𝐚𝐥𝐮𝐬𝐭𝐚𝐛 𝐯𝐢𝐢𝐞𝐧𝐝𝐚 𝐡𝐨𝐨𝐚𝐣𝐚 𝐟𝐢𝐥𝐦𝐢𝐦𝐢𝐬𝐭

Täna algab kutsemeistrivõistluste kevadhooaeg ja sellega seoses ka võistlussaate „Noor meister“ viienda hooaja võtted. Esimene võistlus toimub Räpina Aianduskoolis, kus panevad end proovile parimad floristid. 

Seitsmeosalises telesaates võistlevad floristid, CNC metallilõikepingi operaatorid, automaalrid, juuksurid, plaatijad, mööblitislerid ja forvardioperaatorid. Saadet juhib muusik Andrei Zevakin ning igal võistlusel osaleb üllatuskülaline.  

Haridus- ja Noorteameti kutse- ja kõrghariduse arendamise programmijuht Lii Topaasia sõnul toob saate formaat kokku nii õppijad, juhendajad ning erialade professionaalid. „Soovime saatesarjaga tutvustada kutseharidust ja -koole ning sealseid põnevaid erialasid. Kutsemeistrivõistlus on hea võimalus andekatel kutsekooli noortel oma oskusi näidata. Parimatel on võimalus Eestit esindada ka WorldSkills ja EuroSkills suurvõistlustel,“ rääkis ta.  

Saatesarja teine osa toimub 13.-15. veebruarini Tartu Rakenduslikus Kolledžis ja Hanza Mechanics AS-is ja siis panevad end proovile CNC metallilõikepingi operaatorid. Seejärel, 19.-21. veebruaril võistlevad Tallinna Tööstushariduskeskuses automaalrid. 6. märtsil salvestatakse sarja neljas saade Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses, kus võistlevad juuksurid. Tartu Rakenduslikus Kolledžis filmitakse ka viies saade 12.-14. märtsini, kus võistlevad plaatijad. Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuses toimub mööblitislerite võistlust 26.-28. märtsini ning viimane võistlus salvestatakse Luua Metsakoolis 4. aprillil, siis astuvad võistlustulle forvardioperaatorid. 

Saade jõuab Kanal 2 eetrisse alates 8. maist. Saadet tellib Haridus- ja Noorteamet ning toodab produktsioonifirma RUUT. 

Kutsemeistrivõistluste kevadhooaja plaanid leiad Haridus- ja Noorteameti kodulehelt www.worldskillsestonia.ee.  

Telesaate varasemaid hooaegu saab järgi vaadata Noore Meistri Youtube lehel. Lisainfot leiab ka Noore meistri sotsiaalmeediakanalitelt Facebookis ja Instagramis.  

Saadet rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine” PRÕM+ vahenditest.