Oskuste ÖÖ

Euroopa kutseoskuste nädala raames korraldatav Oskuste ÖÖ toimus neljapäeval, 19. mail 2022!

Oleme tähistanud viis aastat Euroopa kutseoskuste nädalat, mille raames korraldatakse üle Euroopa sadu üritusi. Rahvusvahelise algatuse eesmärk on tähtsustada kutseharidust ja oskusi ning anda inimestele võimalus avastada oma anne.

Eestis on nädala suursündmus Oskuste ÖÖ, kus Eesti kutsekoolid korraldavad erinevaid oskusõpet tutvustavaid sündmusi. Koolis kohapeal või videosilla vahendusel toimuvad töötoad, koolitused ja muud põnevad oskusi arendavad tegevused. Tegevusi jagub igale maitsele ja vanusele.

NB! Allolevas tabelis on juba toimunud, 2022 a sündmused.

Oskuste öö sündmused:

Tallinna Majanduskool

Oskuste ÖÖ raames toimub 19. mail Tallinna Majanduskoolis tasuta fotokoolitus ja avalik videopodcast-i esitlus teemal “Õigusalane täienduskoolitus ettevõtjatele”.

Tasuta fotokoolitus toimub Tallinna Majanduskooli fotostuudios aadressil A. H. Tammsaare 147, Tallinn. 19. mail kell 16.30 – 18.30.

Koolituse käigus korratakse üle fotograafia põhitõed. Saad teada, kuidas oma kaamerat juhtida ning kuidas luua stuudios loomulik valguskeskkond, kasutades ühe ja kahe välguga lahendusi.

Koolitus sobib kõikidele hobifotograafidele, kes soovivad täiendada oma oskusi ja teadmisi valgustamise valdkonnas. Hea, kui Sul on kaasa võtta oma kaamera!

Koolitaja: Petri Hütt

Kuna koolituskohtade arv on piiratud, on vajalik eelregistreerimine! Kinnitame koolituskoha eraldi e-kirjaga! Registreeru koolitusele SIIN.

Avalik videopodcast teemal “Õigusalane täienduskoolitus ettevõtjatele”.

Kohtutäitur Risto Sepp keskendub oma ettekandes teemadele:

 • Muudkui lubab ja lubab, aga ära ei maksa.
 • Jälle see kohtutäituri töötasu arest!
 • Mul tõesti ei ole hetkel maksta, kas parem oleks kohtutäituri kiri vastu võtta või mitte…

Need ja paljud teised nüansirikkad ning vajalikud teadmised koos praktiliste näidete ja lahendustega saavad huvilistele selgeks juba uuel õppeaastal, mil algab aastane tasuta õigusalane täienduskoolitus ettevõtjatele. Algava täienduskoolituse õppekavaga saad tutvuda kooli kodulehel.

Vaata SIIT!


Eesti Massaaži- ja Teraapiakool

Kadaka tee 4, Tallinn

Ootame külla suuri, väikeseid, noori ja eakaid huvilisi avastama massaaži ja teraapia võlu! Alates 18:00 kuni 19:45 toimub tervelt kuus erinevat õpituba! Sul on võimalus õppida peamassaaži, lõõgastuda ning viia keha ja vaim hoopis Aasiasse.

Oskuste ÖÖ õpitubade kava:

18.00-20.00 – EMTK tublid õpilased pakuvad tasuta on-site massaaži ja võimalus saada infot õppimisvõimaluste kohta meie koolis
18.00-18.45 – Peamassaaži õpituba eesti keeles
18.00-18.45 – Tai massaaži õpituba vene keeles
18.00-18.45 – Väikelaste (6 kuused - 1,5 aastased) arengutuba (võimlemine ja massaaž) eesti keeles
19.00-19.45 – Peamassaaži õpituba vene keeles
19.00-19.45 – Tai massaaži töötuba eesti keeles
19.00-19.45 – Väikelaste (6 kuused-1,5 aastased) arengutuba (võimlemine ja massaaž) vene keeles

Töötubades on osalejate arv piiratud! Osalema pääsevad kiiremad, registreeri end siin: https://forms.gle/Uk452gK2jfxWk1zK6

Vaata lisaks!
 

Eesti Merekool

Ka Eesti Merekool on võtnud nõuks Oskuste ÖÖ raames taas oma uksed huvilistele avada! Otsustasime küll mitte päris öösel külalisi kutsuda, vaid hoopis mõnusal kolmapäevasel pärastlõunal: 18. mail, kell 16:00. Ürituse kestus on 1h. Selle aja jooksul tutvustame koolis pakutavaid erialasid, teeme kiire ringkäigu kooli õpperuumides ja viime läbi merendusalase viktoriini, mille parimaid osavõtjaid premeerime kingitusega. Võimalik, et lahkud ürituselt vähemalt ühe oskuse võrra rikkamana!

Asukoht: Kopli 101, Tallinn (hoovipealne maja), I korrus, ruum 5. Lisainfo: merekool@merekool.ee, tel 516 5530

Lisainfo siit!


Tallinna Ehituskool

Pärnu mnt 162, Tallinn

Tallinna Ehituskoolil on rõõm teatada, et meie kool osaleb samuti. Tegemist ei ole küll päris öötundidega, kuid vastava valdkonna huvilised saavad kasvõi korraks oma nina meie kooli uksest sisse pista ja vähesel määral ka käe valgeks teha.

Oleme väljas nelja erineva töötoaga:

 • Ehitusviimistlus – teemaks: lasuurvärvimine (juhendaja õpetaja Mirjam Jürlau)
 • Puidutöötlemine ehk tislerite töötuba – teemaks: kuumaaluse valmistamine (juhendaja õpetaja Kalle Palts)
 • Ehitus ehk puusepad – teemaks: terrassi ehitamise ABC (juhendaja õpetaja Alar Kurg)
 • Elekter – teemaks: valgusjuhtimine (juhendaja õpetaja Ingrid Knuut)


Meie kõigi töötubade algusaeg on kell 17.00 ja kestab orienteeruvalt 1h, peale mida on huvilistel võimalik teha ka väike kooli ekskursioon. NB! Kogunemine kooli valvelaua juures – sissepääs peauksest I korrusel.

Kui oled huviline, siis registreeri ennast hiljemalt 17. maiks meie kommunikatsioonijuhi emaili aadressil katrin.haug@ehituskool.ee. Teemaks lisa “Oskuste öö”, kindlasti märgi ära, millisesse töötuppa sa minna soovid, (NB! valida saad vaid ühe) ja kommenteeri, kas soovid peale töötuba osaleda ka kooli ekskursioonil.

Vaata lisaks!


Tallinna Teeninduskool

Oskuste Öö toimub Euroopa kutseoskuste nädala raames 19. mail 2022. Tallinna Teeninduskool kutsub sel õhtul erinevatesse töötubadesse.

Pagarivaldkonna töötoad:

Kell 17.00 ootab kõiki küpetamishuvilisi pagarilaborisse B014 Teko pagariõpetaja Kaspar Kütt, et koos pidada vesikringlite ehk pretzelite töötuba. Mida teha tööpäeva õhtul? Pirukate tegemiseks on hilja, aga mõnusaid suupisteid tahaks ikka. Pretzelid on Saksamaal populaarsed väiksed pärmitainast kringelid, mida algupäraselt keedetakse vees, seejärel küpsetatakse. Vesikringlid on tavaliselt soolased, kuid võivad olla ka magusad. Tule õpi valmistama kuulsaid kõveraid soolakringleid.
Korraga mahub küpsetama kuni 16 osalejat, osalustasu täiskasvanule 15 €, õpilasele 10 €. Osalus loetakse kinnitatuks pärast väljastatud arve tasumist.

Kell 17.00 kutsub kondiitrilaborisse B012 venekeelsele soolaste rullbiskviitide töötoale Ljudmila Butnik. Rullbiskviiti on meist söönud vast igaüks, aga alati ei pea õhulise taignalehe vahele panema moosi või vahukoort – Ljudmila pakub erinevaid retsepte soolaste täidistega rullide valmistamiseks.

Korraga mahub küpsetama kuni 16 osalejat, osalustasu täiskasvanule 15 €, õpilasele 10 €.

Täpsem info ja registreerimine siin!

Kokkade meistriklassid:

Kell 17.00 õppeköögis B314
Hiro Takeda (restoran Lee) meistriklass
Together we will learn how to make pan fried gyoza, a pork dumpling served with a sour and umami sauce before moving on the chirashizushi, a type of sushi very different from the rolls and nigiri that you often find in restaurants. 
Korraga mahub kokkama kuni 14 osalejat, osalustasu täiskasvanule 15 €, õpilasele 10 €. Jõua Hiro töötuppa Piletitasku kaudu www.piletitasku.ee/et/event/1669

Kell 17.00 õppeköögis B216

Roman Zaštšrerinski (restoranid Moon, Kolm Sibulat) meistriklass
Roman on üks sügisel alustava noorte kokkade superkursuse mentoritest ja tema töötoas valmivad lõhe tartar marineeritud ingveriga, peterselli veganaioli, pošeeritud muna ja riisipaberi krõpsud.
Korraga mahub kokkama kuni 14 osalejat, osalustasu täiskasvanule 15 €, õpilasele 10 €.

Kell 19.00 toimub õppeköögis B317 Radisson Blu Hotel Olümpia Tallinn peakoka Andres Rahula meistriklass
Valmistatakse igal juhul ja alati õnnestuvat šokolaadifondanti , vaniljekasteme ja moonikrõbuskiga. Korraga mahub kokkama kuni 14 osalejat, osalustasu täiskasvanule 15 €, õpilasele 10 €

Lisainfo ja registreerumine siin.

Iluteeninduse töötoad:

Kell 17.00-17.45 toimub klassis A005 Sirje Tammeoksa juhendamisel deodorandi valmistamise töötuba, kus valmib looduslikest toimeainetest deodorant. Käsitööna valmistatud deodorant on nahasõbralik,  ei sisalda nahka ärritavaid toimeaineid nagu näiteks formaldehüüdi või parabeene. Deodorandi lõhna saab töötoas osaleja ise valida, enda meeleolu ja tunnetega kooskõlas olevast eeterlike õlide valikust.
Korraga mahub deodorante valmistama kuni 16 osalejat, osalustasu 6 €.

Küünedisaini imedemaa töötoad toimuvad klassis A017 Birgit Kudi ja Kerlin Liiva juhendamisel kell 17.00 – 18.00 ja 18.00 – 19.00. Töötoas saad algteadmised küünte kaunistamisest ning lood oma kätega küünekunsti. Praktiliselt teostame tippidele järgmiseid  tehnikad on – cat eye, glitter disainid, fooliumdisain, kristallide disain, hajutustehnikad.
Korraga mahub küünedisaini töötuppa kuni 10 osalejat, osalustasu 10 €.

Lisainfo ja regitreerumine siin.

Millist kutset valida?
15.00-16.00
Oskuste Ööl annab nõu Teko karjäärinõustaja ja kutsevaliku rühma juhendaja Kai Rannastu.

Vaata lähemalt!


Tallinna Tervishoiu Kõrgkool

19. mail viib Tallinna Tervishoiu Kõrgkool läbi lapsehoidja kutsevõistluse, kus osaleb kokku 10 õpilast Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, Haapsalu Kutsehariduskeskusest, Valgamaa Kutseõppeasutusest, Kuressaare Ametikoolist ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist.

Võistlus koosneb kahest situatsioonülesandest, millest üks hindab esmaabi andmise oskusi ning teine erivajadusega lapse vanemaga suhtlemist.

Vaata lisainfot SIIT!


Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool

NB! 18. mail toimub koolis avatud töökodade päev!

Toimuvad ekskursioonid, pärast mida saavad soovijad proovida keevitamist simulaatoril, uurida lähemalt autondust ja värvida aerograafiga, uurida automaatika saladusi ja tutvuda lähemalt kinnisvara hooldaja töölõikudega.

Lisainfo SIIT!

Haapsalu Kutsehariduskeskus

Ehitajate tee 7, Uuemõisa, Haapsalu

Tegevused toimuvad 18. mail!

Tegevused ja töötoad HKHK-s ja õuealal

 • Ringkäigud HKHK majades
 • Pintsli kirja tegemine unikaalsetele taustadele
 • Poekoti trükkimise õpituba
 • 3D pliiatsite võlumaailma töötuba
 • Tähejaht QR koodiga
 • Banaanide ja liha flambeerimine
 • Arduino baasil liiklussõlme loomine autole ja teed ületavale jalakäijale
 • Kaitsevõrgu punumise töötuba Ukraina abistamiseks
 • Paberikunsti töötuba
 • Riidest salvrätikute voltimine
 • Laua katmine
 • Pulgakookide valmistamine
 • Müüriladumise töötuba
 • Pehme mööbli töötuba
 • Fotoretk HKHKs: väike fotograafia õpituba

  Kui Sa kohale tulla ei saa või oled juba praegu õpihimuline, siis ammuta oskusi läbi õpiampsude, mida oleme oma Youtube kanalil üles koondanud.

1. Õpi kala fileerima – oskus, mis kulub ära igale kokale köögis

2. Saa teada, millised on plaatimise ja krohvimise tööriistad

3.  Vaata, kuidas lugeda ja luua QR koodi

4. Õpi, kuidas valmistada Lääne-Eesti keeduleiba

5. Praktiline õpetus, kuidas teritada peitlit

6. Uuri järgi, mis asi on kolmandikureegel ja miks tasub seda kasutada

7. Tee elu lihtsamaks ja õpi selgeks Windowsi operatsioonisüsteemis klaviatuuri kiirkäsud

8. Üllata oma sõpru ja lähedasi – õpi valmistama maitsvat veise sisefileed mitmel erineval moel


Täpsem info siit!

Tartu Rakenduslik Kolledž

Sellel aastal seame Lõunakeskuses sisse vahva pop-up kooli, et saaksid meistrite käe all tutvuda erinevate teemakoolidega, erialadega ja soovi korral ka ise käed külge panna. Praktiliste minitundide käigus saad end proovile panna koodimurdmises, aluste komplekteerimises või hoopis kätemassaažis ja virtuaalses keevitamises.

Janu kustutamiseks ja uute maitsete avastamiseks pakuvad meie õpilased alkoholivabu kokteile. Avatud on ka kooli 100. sünnipäevaks valminud retropõllede näitus. Müügiletis on VOCO Meistrite poolt valminud liha- ja pagaritooted.

Vahetunde sisustab tants ja laul. Lisaks tutvustame koolituskalendrit ja avatud on suvine vastuvõtt.

Tule tutvuma, vaatama, uurima, meisterdama ja sisse astuma!”

Vaata lähemalt!

19.-20. mai toimub Tartu Rakenduslikus Kolledžis ka automaalri kutsemeistrivõistlused!

Automaalri kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele, kes õpivad kutseõppeasutustes automaalri õppekaval.

Võistlusülesandeks on vigastuse(mõlgi) eemaldamine    detaililt(sõiduauto esitiib),pahteldamine, kruntimine, värvimine ja lakkimine. Lisaks detaili sisene värvi hajutus ja detaili lakkimine. Veel tulebvõistlejal lahendada valikvastustega teooria test, mis sisaldab 60 erialast küsimust. Jooksvalt tuleb lahendada ka mõni erialaga seotud lisaülesanne. 

Võistluskalender ja täpsem info SIIT!


Tartu Tervishoiu Kõrgkool

Tartu Tervishoiu Kõrgkool koondab Oskuste ÖÖ raames suurel hulgal kasulikke videoid, mis tutvustavad erialasid ja annavad häid nippe igapäevaeluks.

 • Vaata meie tudengite klippe sellest, kuidas koduses keskkonnas esmaabi anda.
 • Vaata loengut sellest, kas ja milliste peavalude korral on massaaž pigem kasulik või kahjulik?
 • Vaata videot, kuidas meie lapsehoidja eriala õppurid vestlesid näitleja Heino Seljamaaga nukuteatrist. Lisaks vaata, mida meie õppurid igapäevaselt teevad.
 • Vaata videot, kuidas juhendada pimedaks jäänud inimest.
 • Vaata loengut sellest, kes on podoloog, kuidas hoolitseda oma jalgade eest ning tee kaasa põnevaid katseid oma jalgadega.

Ja palju muud…
Vaata lähemalt SIIT!


Tartu Kunstikool

Tartu Kunstikoolis toimuvad kolm TASUTA töötuba algusega kell 18.30:

 • VR-maalimine (ruum 307A)
 • rinnamärkide valmistamine (ruum 307C)
 • stencili tegemine (ruum 402)

Tule proovi midagi uut või tutvu niisama Tartu Kunstikooliga. Ootame sind!

Vaata lisa SIIT!

Viljandi Kutseõppekeskus

Looduse tee 2 Vana-Võidu küla Viljandi vald Viljandimaa

Ootame külla kõiki huvilisi igas vanuses. Põnevad töötoad ja tegevused nii kõige pisematele tegutsemishuvilistele kui ka oskustega täiskasvanutele.

TUTVU KOGU PROGRAMMIGA: www.vikk.ee/oskuste-oo

Kõik TÖÖTOAD JA LASTEALA on osalejatele TASUTA, v.a Ave Nahkuri maalitöötuba.

TOIDUTOAS on taskukohased hinnad.

TÖÖTOAD:

· Herkki Ruubeli kokandusmeistriklass
· Ave Nahkuri maalitöötuba
· virtuaalreaalsus
· Sõidame elektrikardiga
· Ennetame koduseid veeavariisid
· Salvrätitehnikas kaunistamine
· Aaderdamine
· Kipsornamentide valmistamine
· Nokitsemine ja meisterdamine puutöökojas
· Küberturvalisus ja küberkiusamine
· Arvuti riistvara meistriklass
· Arvutimängu loomine
· Robootika veebis ja ilmsi
· Dekoratiivviimistlus
· „õhus on elektrit“
· Lihtne punseldatud sõrmus
· Keevitamine
· Aknad puhtaks!
· Fruktodisain
· Tervislikud smuutid
· Vaimse tervise töötuba
· Kollaaži valmistamine
· Bioloogialabor
· Keskkonnahoid
· CNC plasmalõikus

Täpsem info SIIT!

Valgamaa Kutseõppekeskus

Valgamaa Kutseõppekeskuses toimuvad Oskuste ÖÖ raames järgmised tegevused:

* Pannkookide valmistamine väliköögis
* Mäng “mööblipuzzle”
* Ralliauto inimjõul manööverdamise võistlus tiimidele
* “Suureks inimeseks” kehastumine

Ajavahemik 17:00 – 19:00.

Lisainfo SIIT!

Järvamaa Kutsehariduskeskus

19. mai õhtul kell 18:00-21:30 ootame sind Paide ja Särevere õppekohas, et saaksid tutvuda õppimisvõimalustega ning võtta osa erinevatest tegevustest. Sisusta oma õhtupoolik meeleolukalt!

Paide õppekoht (Tallinna 46, Paide)

Õppekoha ekskursioonid kell 18:30 ja 20:00 fuajeest
Toitlustuse valdkond:
• Noore meisterkoka õhtusöök
NB! Eelregistreerimisega, info täpsustub
IT-valdkond:
• IT-võrguseadme testimisülesanne
• 3D printeri tutvustamine
Kaubanduse valdkond:
• Maitseainete tundmine
Logistika valdkond, õppebaas:
• Logistika vigursõit
• Kauba kaalu määramine
• Üllatusülesanne!

Särevere õppekoht (Tehnikumi 4, Särevere)

Õppekoha ekskursioon kell 19:00 peahoone juurest

Ehitusmaja:
• Teetöömasinate simulaator
• Harjutused ekskavaatoril
• Dekoratiivviimistlus
Maaelu valdkond, tehnikamaja:
• Traktorisõit
• Kombaini simulaator
Autotehnika valdkond, tehnikamaja:
• Autohooldus
• Rehvitööd
Särevere tall:
• Hobueriala tutvustus kell 18:30
• Hobusega jalutamine kell 18:00 ja 20:00
• Hobuste patsitamise võistlus kell 19:00

Vaata lähemalt!

Hiiumaa Ametikool

NB! Üritus toimub 21. mai

“Kohtumised aias”. Suuremõisa aiapäev

10.00‒10.15 aiapäeva avamine ja hiidlaste lemmiktaime väljakuulutamine
10.15‒16.00 Hiiumaa ametikooli ja Tallinna Ehituskooli maastikuehitajate sõpruskohtumine
11.00‒11.45 aiaekskursioon
11.45‒13.30 “Mis toimub maastikuehitajate töömaailmas?”. Ümarlaud Hiiumaa ametikooli maastikuehituse õppe praktikasüsteemi parendamiseks
12.15‒15.30 Jane Siimso-Merivoo taimede joonistamise töötuba “Joonte ja värvide kohtumine”
Info ja registreerimine: https://bit.ly/joontejavarvidekohtumine
14.00‒15.00 pargiekskursioon
15.50 maastikuehitajate sõpruskohtumise autasustamine

Päevajuht Siim Piirak, Hiiumaa ametikooli linnaaianduse õppija

Kogu päeva jooksul 10.00‒16.00:

* Rohevahetus ja taimede müük lossi aias ja õuealal.
* Rein Joosti rooside müük ‒ NB! Ettetellimine kuni 22. aprill tiiu.metsar@mail.ee või tel +372 5033675. Nimekirja leiad siit: https://drive.google.com/…/1OHJvU1wfzjKffJ56P8v…/view…
* Floristi eriala õppijate botaaniliste joonistuste ja maalide näitus Suuremõisa lossis.
* Suuremõisa lossi õuealal tutvustab väiksemaid aiatööriistu Husqvarna Eesti OÜ Gardena Divisioni esindaja.
* Lossi õuealal avatud fotonurk, kus saab sõpradega toredaid pilte teha.
* Avatud on kohvik-resto kpt Malm.

Vaata lisaks!

Võrumaa Kutsehariduskeskus

Seiklusmäng maakonna 7-9.klassidele.
Seansid kell 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00.

NB! kõik grupid on juba täis!

Luua Metsanduskool

NB! Üritus toimub 18. mail.

Luua Metsanduskooli avatud uste päev

12.00  Luua Metsanduskooli erialade ning sisseastumistingimuste tutvustus

12.30-14.00 Ringkäigud ja erialatutvustused väiksemates gruppides:

 • Eluolu Luua metsanduskoolis. Meie õpilased näitavad Sulle, kuidas näevad välja meie ühiselamud, sportimis-ja elamistingimused, õppe- ja praktikaruumid. Vaatame, mida ja kuidas õpib tulevane metsamees või -naine. Milliseid tööriistu ta kasutab ning millised teadmised peavad tal olema, et jätta tulevikku ilusad metsad.
 • Kevadine ringkäik haruldaste ning imeliste vormidega puukool-arboreetumis.
  Tutvu liigirohkusega, maastikuvormide ja eri maailmajagudest pärit taimedega. Arboreetum on praktikabaasiks nii maastikuehitajale, puukooliaednikule, puittaimede hindajale. Ja hea koht harjutamiseks matkajuhtidele, et osata loodusteadmisi ka võhikutele vahendada.
 • Kui ei leidnud sobivat teemat, anna registreerudes märku, mis Sulle meie juures huvi pakub ning me leiame inimese, kes sellest Sulle lähemalt räägib!

  Täpsem info ja registreerumine SIIN.