Kutsehariduse võistlussaade “Noor meister” alustab uut hooaega

Kanal 2-s startis kutsehariduse võistlussaate „Noor meister“ neljas hooaeg, kus mõõtu võtavad Eesti kutsekoolide säravaimad noored.

„Seitsmeosalises võistlussaates hakkavad võistlema erinevate erialade esindajad. Avasaates tutvustatakse võistlust ning teises saates astuvad võistlustulle autoplekksepad. Edaspidi hakkavad oma oskusi tõestama ka graafilised disainerid, elektrikud, iluteenindajad ja keevitajad. Saadet juhib muusik Andrei Zevakin ning igale võistlusele annab särtsu ka kuulus saatekülaline,“ rääkis haridus- ja noorteameti programmijuht Lii Topaasia. 

Kuressaare Ametikooli disaini õppesuuna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre sõnul armastab nende kool „Noort meistrit“ ja soov osaleda saate valmimise juures oli neil kohe olemas.

„See on nii äge formaat, mis toob kokku õppijad, õpetajad ja erinevate erialade professionaalid. Meil on olnud väga hea varasem koostöö haridus- ja noorteameti ja Tartu Kunstikooliga kutsevõistluste korraldamisel, seetõttu tundsime ennast väga kindlalt,“ kommenteerib Juns-Veldre. Kolmandas saates võistlevad graafilised disainerid ja saade on filmitud Kuressaare Ametikoolis.

Graafiline disainer Jaagup Susi võitis Noore meistri tiitli 2017. aastal ja on Eestit esindanud ka rahvusvahelistel võistlustel. „Ma nautisin kutsevõistlusi ja naudin siiamaani just sellepärast, et need on üks parimaid viise ennast paremaks, osavamaks ja kiiremaks arendada, omale uusi sõpru ja tuttavaid leida ning endale tõestada, et ma päriselt saan hakkama ja ma päriselt olen maailmatasemel. Tööturul veel liiga palju kutsevõistlustest ei teata aga kui otsisime loovtiimi uusi kujundajaid, siis vaatasime ikka esimese hooga nende suunas, kes on võistlustel käinud, sest see on märk teatud tasemest ja suhtumisest,“ lisab Susi.

Lii Topaasia sõnul on saate sihtgrupiks üldhariduskoolide õpilased, kuid loomulikult ka lapsevanemad, kes oma laste kooliteed mõjutavad. „Saate eesmärk on kutsehariduse, erialade ja õppetingimuste tutvustamine noorte seas. Soovime, et rohkem noori jätkaks õpiteed kutsehariduses ning leiaks endale meelepärase kutseala,“ rääkis Topaasia.

„Noor meister“ on Kanal 2 ekraanil neljapäeviti kell 20.

Saate tellis Haridus- ja Noorteamet ning tootjaks on produktsioonifirma RUUT.

ETV2st alguse saanud ja ETV põhikanalile liikunud võistlussaade kogus kolmel varasemal hooajal hulgaliselt vaatajaid. Telesaate varasemaid hooaegu saab järgi vaadata ETV kodulehel või Noore meistri Youtube lehel https://www.youtube.com/channel/UCWtShZiWS9I1NH1UYZGgLiw.

Lisainfot leiab Noore meistri sotsiaalmeediakanalitelt: Facebook, Instagram.