EuroSkills Lille 2014   

2.–5. oktoobrini Prantsusmaal toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills 2014võitis Silver Mähar veebidisaini erialal kuldmedali, veel tõid eestlased koju pronksmedali ja viis meisterlikkuse medalit.

“Kuldmedal tähendab, et olen Euroopa parimatest parim,” ütles Silver Mähar. Ta lisas, et võidu tõi talle suur kirg eriala vastu, mis motiveeris pühenduma treeningutele. Veebidisainerite võistlusülesanne oli luua Prantsuse maiusele veebileht ja animatsioon. “Kõige raskem oli pingelises olukorras loovalt disainida,” kirjeldas Mähar. Lisaks kullale said eestlased Silver Mähar ja graafiline disainer Martin Siilak multimeedia meeskonnana pronksi. 

Innove juhatuse liikme Andres Punga sõnul võib Eesti koondise tulemusega rahul olla, sest lisaks medalitele oli ka palju medalijärgseid kohti, mis tähendab, et eestlased on Euroopas igati konkurentsivõimelised. „Hea tulemus veebi-ja graafilises disainis tõestas jällegi, et Eesti on hea IT riik,” lisas Pung. 

Euroopa kutsemeistrivõistlustel esindasid Eestit noored meistrid eri ametikoolidest. Võistlustulle astusid kümne eriala kutseõppurid: 

Veebidisainer Silver Mähar (1. koht + meisterlikkuse medal) 
Ehitusviimistleja Elsa Pärna (5. koht + meisterlikkuse medal)  
Restoraniteenindaja Diana Tšistjakova (5. koht + meisterlikkuse medal) 
Trükkal Gristel Jaanus (5. koht) 
Plaatija Taimo Avloi (6. koht + meisterlikkuse medal) 
Floristid Moonika Tohvri ja Merlin Vaher (7. koht)  
IT-meeskond Tiina Ollema, Tauri Toel ja Tanel Peep (8. koht) 
Kokk Merit Martin (8. koht + meisterlikkuse medal) 
Graafiline disainer Martin Siilak (9. koht) 
Mehhatroonikud Roland Roman Puiesti ja Johan Arus (13. koht) 

Meisterlikkuse medal antakse võistlejatele, kessaavad vähemalt 500 punkti ja sellega tunnustatakse nende suurepäraseid kutseoskusi.