EuroSkills 2023: rätsepa võitskond naudib loomise protsessi

EuroSkillsile on minemas rätsepa eriala paarisvõistkond: Katrin Tšupina Tallinna Tööstushariduskeskusest ja Laura Reimets Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Uurime, mis neid selle eriala juures võlub ja kuidas lähevad ettevalmistused suurvõistluseks.

Kuidas valisid oma eriala/kooli?

Katrin: Juba noores eas meeldis mulle õmmelda. Minu vanaema oli terve elu õmbleja ning ma sain alati kõrvalt vaadata, kuidas ta õmbles meie perele või teistele tuttavatele. See tundus minu jaoks nii põnev tegevus, et tahtsin ka oma elu siduda selle erialaga. Hiljem läks mu õde TTHK-sse õppima ning läbi tema sain teada, et seal on ka rätsepa eriala, kuhu neli aastat hiljem kandideerisin.
Laura: Mood ja rõivad on mind alati huvitanud. Valisin rõivaste tehnilise disaini eriala, sest tahtsin kindla oskuse selgeks saada.

Mis sulle selle eriala juures meeldib?

Katrin: Mul on rõivaste loomise puhul võimalus osaleda selles protsessis algusest lõpuni, tehes lõpptulemuse selliseks nagu ma ise disainisin. Mulle meeldib vaadata, kuidas minu mõttest paberi peal tekib reaalsuses kantav ese. 
Laura: Mulle meeldib kui ideest saab päris toode ja on selline nagu plaan ette nägi. 

Kuidas lähevad EuroSkillsiks ettevalmitused?

Katrin: EuroSkillsi ettevalmistused liiguvad suure hooga. Oleme jõudnud külastada meie sponsorit YKK ning nüüdseks tegeleme meie võistlustöö ülesande teemaga. Fashion technology erialal Taitajal tegime Soome võistlejaga eraldi ülesandeid, mitte neid, mis põhivõistlusel endal olid, selletõttu on raske hinnata, kuidas läks. Ma õppisin väga palju Taitajal, kuna see oli mu esimene võistluskogemus. 
Laura: Ettevalmistused lähevad hästi, olen saanud koos oma tiimikaaslasega harjutada. 

Millised on edaspidised treeningplaanid?

Katrin: Juuni alguses tuleb meie tiimil Soomes treeninglaager ning jooksvalt õpime iga päev natuke midagi juurde. Kindlasti pean treeningperioodil erinevaid nippe juurde õppima. Kõige kindlam olen meie tiimitöös ja enda õmblemisoskuses. 
Laura: Edaspidi loodan rohkem ka individuaalsete ülesannete jaoks valmistuda, see on hetkel tagaplaanile jäänud. 

Mida ootad EuroSkillsilt?

Katrin: EuroSkillsilt ootan ennekõike kogemuste ja uute teadmiste saamist. Võistlust ootan suure põnevusega, kuid ka väikese ärevusega. 
Laura: EuroSkills on minu jaoks oluline uute kogemuste ja erialaste teadmiste saamiseks. Loodan, et suudan pingelises võistlusolukorras rahulikuks jääda. 

Mis on su edaspidised plaanid seoses töötamisega, erialaga?

Katrin: Hetkel olen ma enda lõpukursusel. Plaanisin peale neljandat tasemet arendada enda teadmisi samas valdkonnas edasi ning õppida viiendal tasemel, samal ajal töötades lemmikul erialal. 
Laura: Hetkel pole edasised plaanid veel paigas. 

Võistlejaid juhedab EuroSkillsi ekspert Diana Tuulik Tallinna Tehnikakõrgkoolist.