ESSVE Eesti: Selgusid Eesti parimad noored ehituspuusepad-puitmajaehitajad 2023

Noor Meister 2023 võistlus toimus sel aastal Pärnus, kus kutsekoolide silmapaistvad õpilased said võimaluse näidata oma oskusi tehaseliselt toodetud seinaelemendi ehitamisel. Sarnaseid seineelemente toodavad mitmed element- ja moodulmajade tootjad. Puidust seinaelementide kasutamine on muutumas üha populaarsemaks tänu puidu jätkusuutlikkusele, soojusisolatsiooni omadustele, konstruktiivsele tugevusele ja visuaalsele atraktiivsusele.

Noor Meister 2023 ehituspuusepp-puitmajaehitaja kutsemeistri võistlused toimusid sel aasta 11. ja 12. mail Pärnu Kutsehariduskeskuses. Proovile pandi ehitusvaldkonna erinevate kutsekoolide õpilaste teadmised ning oskused. Võistlustel osalesid noored meistrid, kes hetkel õpivad või on eelmisel aastal lõpetanud kas puitmajaehitaja, ehituspuusepa või puitkonstruktsioonide ehituse õppekava.

Noor Meister 2023 ehituspuuseppade-puitmajaehitajate võistluse peakorraldaja oli Eesti Puitmajaliit

Eesti Puitmajaliit ehk Woodhouse Estonia on loodud Eesti puitmajade edulugude jagamiseks. Liidu eesmärgiks on inspireerida inimesi avastama puidu kui ehitusmaterjali eeliseid ning luua sidemeid tootjate ja teiste partneritega.

Noor Meister 2023 ehituspuusepp-puitmajaehitaja eriala kutsevõistluse korraldamine oli Eesti Puitmajaliidule põnev väljakutse, mille peamine eesmärk on kutseõppe taseme ja võimaluste kaardistamine ning tugevama koostöö loomine puitmajatehaste ja kutsekoolide vahel”, sõnas Eesti Puitmajaliidu kutsekomisjoni liige ning kutseeksami hindamiskomisjoni liige Andres Veel. 

Eesti on rahvusvaheliselt tuntud kui puitehituse edendaja ning kõige sertifitseeritum puitmajade tootja Euroopas. Seetõttu on kvalifitseeritud puitmajaehitajad väga hinnatud ning paljud Eesti moodul- ja elementmajade tootjad ootavad noori meistreid avasüli enda ridadesse tööle.

Loe edasi ESSVE Eesti kodulehelt.